Škola..

18. září 2014 v 8:58 | Annie |  Deníček
Dnešní článek jsem zaměřila trochu na psychickou stránku, kterou asi každý právě teď prožíváme. Před dvěma týdny začala znovu a nazývá se škola.

Pamatuji si na první stupeň. Tak strašně mě škola bavila. Měli jsme úžasnou učitelku, která nám všechno to učení dávala formou hry - létali jsme balónem. Motivovala nás. Dávala nám úžasné známky. Pokud jsme do písemek psali romány, dostali jsme i jedničku, 5x podtrženou, kterou ještě dokonce zdobila hvězdička. Do školy jsem se ani pořádně neučila. Vše se mi dostalo do hlavy z hodin, nebo jsem se to doučila před hodinou. Bylo fajn, když jste se nemuseli učit a škola vám zbytečně nedělala velké starosti. A ještě mít radost z tahových hezkých známek.
Šestou třídou se to změnilo. Nejprve jsme dostali fajn třídní, kterou jsme měli na češtinu i dějepis. Bohužel, koncem října ze školy odešla, a my dostali jinou třídní. Neříkám, že je špatná, to ne. Ale na tu starou nemá. Nehledě k tomu jsme první třída, kde dělá třídní učitelku. Od 6. třídy se hodně změnila. Nejprve se o nás asi hodně bála, jeli jsme všechno podle školního řádu, na výletech jsme měli třeba jen 30 minut rozchod. Nebylo to nic moc. Ale musím říct, že do osmého ročníku se polepšila. Dříve jsme to museli mít, že třídnická bude vždycky ráno - jak se to píše. Teď? Už ji máme deset minut o velké přestávce, což mi vyhovuje mnohem víc - předtím mi do školy tak brzo nic nejezdilo a musela jsem pěšky.
Ale dost o naší třídní ^^. Spíš mě štve, jak se s námi zachází. Jak s kusem hadru. Dnes řekl naší třídě učitel, že jsme pěkně blbí (máme ho na češtinu), a že nic neumíme. Žádná motivace - prostě jste blbí. Umíš? - Jednička. Neumíš? - Pětka. Smůla prostě. Ale ono nám to nemusí jít do hlavy z mnoha důvodů. A chyba může být i na straně učitele, no ne? Opravdu mě nebaví vypisování žlutých rámečků s učebnice fyziky, kde jsou jedině odborné názvy a já to ani nepochopím. To jsou takové ty modernější knihy. Na němčinu máme od třídní nějaké knížky z roku 2000 a upřímně? Učí se z nich lépe, je tam i překlad a nejen všechno v němčině - obzvlášť když se učíte němčinu třetím rokem, a angličtinu od 3. třídy. A už jsem se dostala k tomu, k čemu jsem chtěla.
Někteří učitelé jsou vážně super, komunikují s vámi, dělají vám to i tak formou hry, nebo vám ten výklad promítnou na interaktivní tabuli, kde máte prostě představu o tom, jak Homo Sapiens vypadal, co dělal apod. Jenže když k vám nakráčí učitel, rozdá vám písemky a řekne "Opravte si to," a vy ani pořádně nevíte, proč je to v té písemce škrtlé nebo podtržené červeně, tak to ani příště vědět nebudete. Pochopím, když se na to někdo neučí - čtyřka je oprávněná. Ale když to prostě nepochopí celá třída, kdo ponese vinu? Neříkám, že všichni učitelé jsou stejní, ale někteří mohli i ten jejich přístup ke škole změnit - tuto větu slýchám ve školním areálu dost často. Já vím. Každý studoval, a dostal se tam, kam se prostě dostal. Ale tento přístup nepřinese výnos nikomu. Obzvlášť, když třídě pronese, že jsou naprosto tupí, a připadá si jako blbec..

To je asi tak vše, co jsem chtěla říct z vlastní zkušenosti na školu. Nebyl to nějaký extra dlouhý článek, spíš takový stručný.. jaký máte na školu a na učitele názor vy? Vysvětlí vám látku pořádně, nebo se ji stejně musíte sami doučit?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama